8 Wskazówek Dotyczące Pracy Zdalnej dla Początkujących

Nasze pasje tkwią w kilku obszarach: podróże, globalne zrozumienie i praca zdalna. Jeśli po raz pierwszy wkraczasz do tej ostatniej, jesteśmy tu po to, aby przekazać Ci kilka wskazówek od ekspertów.

A więc przekonałeś szefa, aby pozwolił Ci pracować zdalnie, albo dostałeś nową pracę zdalną – co teraz? Jak możesz zachować produktywność, kreatywność, inspirację i sprostać wszystkim oczekiwaniom, które sobie postawiłeś w ramach nowego stylu życia?

Jako firma w pełni rozproszona, prowadząca programy, które pozwalają ludziom pracującym zdalnie w miastach na całym świecie, mamy kilka wskazówek i trików w rękawie dla początkujących pracowników zdalnych.

1. Zbyt dużo komunikacji

Kluczem do sukcesu w każdej roli zawodowej jest komunikacja, ale jeśli chodzi o pracę zdalną jest to jeszcze ważniejszy atut. Ponieważ nie jesteś już kilka biurka w dół od współpracowników lub menedżera, to jest Twoje zadanie, aby zaplanować spotkania 1:1 z nimi na cały tydzień, aby połączyć na swoje cele, nadchodzące projekty i codzienne zadania.

Upewnij się, że popierasz siebie i jasno określ postęp, jaki dokonałeś w ciągu ostatniego tygodnia, jakie cele przekroczyłeś i jakie projekty prowadziłeś. Kiedy nie ma Cię w biurze, Twojemu menadżerowi może być trudno utrzymać pracę na najwyższym poziomie, więc nie obawiaj się, że na własną rękęwniesiesz ważny wkład w pracę waszej firmy z domowego zacisza.

2. Zainwestuj w niezawodne technologie

Każdy zdalny pracownik powie Ci, że dostęp do stabilnego WiFi jest integralną częścią ich sukcesu, ale chodzi o coś więcej niż tylko udaną konfigurację jeśli chodzi o połączenie się z Internetem. Wraz z możliwością odbierania połączeń wideo bez utraty połączenia, należy zastanowić się, jakie narzędzia i technologie są potrzebne, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Na przykład, wielu zdalnych pracowników inwestuje w parę wspaniałych słuchawek redukujących hałas, dzięki czemu mogą oni przenosić swoją pracę w dowolne miejsce – niezależnie od poziomu hałasu w tle. Inni uważają, że klawiatury i myszy bezprzewodowe, a nawet drugi ekran, są integralną częścią ich wydajności.

3. Znajdź oparcie w społeczności

Jednym z głównych mitów związanych z pracą zdalną jest to, aby ludzie, którzy nie pracują w biurze korporacyjnym, nie czuli się samotni. Aby mieć pewność, że czujesz się wspierany i połączony z “prawdziwym światem”, zalecamy, aby stać się częścią odległej społeczności – albo wirtualnie, albo osobiście w lokalnej przestrzeni współpracy lub grupie. Przekonaliśmy się na własnej skórze, że bycie otoczonym przez innych, którzy z powodzeniem pracują zdalnie, inspiruje początkujących do pozostania na stałym kursie i utrzymania produktywności przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności w swojej lokalizacji.

4. Rozważ swoje miejsce pracy

Nastaw się na sukces w miejscu, w którym możesz skupić się na zadaniach, które masz pod ręką. Niezależnie od tego, czy oznacza to, że znajdziesz w pobliżu świetną przestrzeń do pracy zespołowej, znajdziesz dobrą do pracy lokalną kawiarnię czy stworzysz miejsce do pracy w domu, upewnij się, że czujesz się zmotywowany przez swoje otoczenie i gotowy zająć się wszystkim w obrębie swoich obowiązków.

5. Figure out your working style

At the start of your remote work journey, it’s a great idea to figure out the environment that you need to work successfully. For example, do you like being surrounded by white noise? A café may be the best choice for you. Work well in silence? It might be time to invest in some noise-cancelling headphones. Other things to consider are whether you’re more productive in the morning or in the evening and whether you’re motivated by taking small breaks throughout the day or a longer midday respite. This is the beauty of remote work – getting to work during your best hours, whatever they may be.

6. Poświęć trochę czasu na samoopiekę

Kiedy granica między “pracą”, a “domem” zaczyna się rozmywać, może się zdarzyć, że utkniesz na ekranie komputera na dłuższy okres czasu (patrz następny punkt). Czasami może to być konieczne przy zamykaniu dużej transakcji lub finalizowaniu ważnej prezentacji, ale daj sobie czas, no cóż, sobie samemu. Zaangażuj się w swoją rutynę fitness i upewnij się, że tworzysz pewne bloki w swoim planie, aby zdrowo się odżywiać, jeść pożywne posiłki, tak abyś mógł być skupiony i produktywny, kiedy tego potrzebujesz.

Korzyści płynące z pracy zdalnej mogą rozciągać się również na życie poza pracą. Dzięki zwiększonej elastyczności, możesz poświęcić czas na upewnienie się, że nie omijają Cię ważne momenty z życia. Jako pracownik zdalny możesz zająć się swoimi dziećmi, nie martwiąc się o opuszczenie biura w standardowych godzinach pracy, możesz zdecydować się na pracę z dowolnego miejsca na świecie, a nawet możesz zarezerwować wizytę u lekarza, którą odkładałeś, ponieważ nie działała ona zgodnie z Twoim wcześniejszym harmonogramem.

7. Wiedz, kiedy się “wylogować”

Może to być jeden z najtrudniejszych aspektów dla początkujących w pracy zdalnej, ponieważ nasz świat staje się coraz bardziej połączony. Chociaż możesz otrzymywać e-maile i powiadomienia na czacie o dowolnej godzinie (zwłaszcza jeśli pracujesz w innej strefie czasowej niż Twoi współpracownicy), ważne jest, aby wykształcić w sobie nawyk ustawiania czasu, kiedy oficjalnie “wylogujesz się” na spoczynek. Najlepszą częścią pracy zdalnej jest elastyczność w pracy, kiedy jesteś najbardziej produktywny, więc uważaj na ustalanie standardów, które są dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

8. Przyjmij korzyści płynące z pracy zdalnej

Praca zdalna nie dotyczy tylko tych, którzy pracują w domu lub w tym samym regionie, co biuro ich firmy. Jeśli jest to możliwe przy obecnym stanowisku, zabierz swój talent w podróż! Na odległość, pracownicy, freelancerzy i przedsiębiorcy pracują w takich miejscach jak Hanoi, Kuala Lumpur, Cape Town, Lizbona czy stolicy Meksyku – a wszystko to przy wsparciu niesamowitej społeczności.

Teraz, gdy pracujesz zdalnie, życie będzie wyglądało trochę inaczej (i trochę bardziej niesamowicie). Ale pamiętaj, że jeśli polegasz na ośmiu wskazówkach, które wymieniliśmy powyżej, przejście z elastycznego stylu pracy na swobodę pracy będzie płynne i skuteczne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *