Jak Stworzyć Pełne Energii i Produktywności Domowe Biuro

Jeśli jesteś jedną z czterech milionów osób w całym kraju, które regularnie pracują w domu, poznasz środowisko, w którym lubisz pracować, aby utrzymać wysoki poziom wydajności i motywacji.

Projektowanie wnętrz ma moc wpływania na nasze samopoczucie, więc kluczowe znaczenie ma dedykowane pomieszczenie lub przestrzeń w stylu energetyzującym nas na nadchodzący dzień. Ale co należy wziąć pod uwagę w przypadku biura w domu, aby zapewnić sobie produktywność i organizację? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najlepszymi wskazówkami:

Wnieś Światło

Naturalne światło słoneczne jest dla większości z nas czynnikiem poprawiającym nastrój, ale również naukowo udowodniono, że wpływa na to, jak bardzo czujni i przytomnie czujemy się w ciągu dnia. Według serwisu Metalfloss, a dokładniej badania przeprowadzonego w 2014 roku, okazało się, że “pracownicy, którzy mieli okna w swoim biurze, ćwiczyli więcej, mieli dłuższy sen (średnio o 46 minut więcej!) oraz mieli większe poczucie ogólnego dobrego samopoczucia niż ci, których biura nie miały okien.”

Jeżeli chcesz czuć się przede wszystkim produktywnie, upewnij się, że dostajesz obfitość naturalnego światła poprzez zupełnie odsłonięcie zasłon (lub zostawić swoje okno zupełnie bez zasłon). Warto również dodać nieco sztucznego światła do swojego otoczenia. Oświetlenie zadaniowe na biurku nawet w minimalnym zakresie będzie bardzo potrzebne, ponieważ męczenie oczu, aby zobaczyć, co robisz, jest pewnym sposobem na szybkie zmęczenie.

Chcesz uzyskać więcej wskazówek dotyczących jak najlepszego wykorzystania naturalnego światła w Twoim domu? Kliknij tutaj.

Wybierz Twoje Kolory

Wiemy, że niektóre kolory mogą wpływać na nasze samopoczucie, przy czym prawie każdy kolor ma w sobie połączenie pozytywnych i negatywnych efektów. Należy więc dokładnie rozważyć wybór kolorów używanych do dekoracji domowego biura.

Czerwony jest jednym z najpotężniejszych stymulatorów, ale może również sprawić, że poczujemy się bardziej agresywni lub krótkowzroczni, więc najlepiej stosować go w mniejszych dawkach. Niebieski i zielony mogą tworzyć uspokajającą energię i zapewniać przejrzystość i ostrość, podczas gdy żółty podobno zachęca do pozytywnego nastawienia i kreatywności.

Podczas gdy każdy jest inny, pomyśl o tym, w jaki sposób kolory sprawią, że poczujesz się i upewnij się, że wykorzystasz tę wiedzę przy dekorowaniu swojej przestrzeni.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat tworzenia świeżego, uspokajającego wyglądu, pomoże w tym nasza porada tutaj.

A Place for Everything

Podczas gdy powiedzenie “zagracone biurko jest zagraconym umysłem” jest dyskusyjne, jest coś do powiedzenia o uporządkowanym miejscu pracy. Dla wielu z nas niechlujne miejsce pracy może sprawić, że poczujemy się nieświadomie niespokojni i przytłoczeni.

Według serwisu Psychology Today, bałagan bombarduje nasze umysły nadmiernymi bodźcami, powodując, że nasze zmysły pracują w nadgodzinach nad rzeczami, które nie są konieczne, a także rozprasza i najzawyczajniej utrudnia odpoczynek.

Inwestowanie w magazynowanie organizacyjne dla naszych potrzeb (a następnie przyzwyczajenie się do korzystania z niego) może oznaczać bardziej produktywny obszar pracy z mniejszą ilością zakłóceń i ostatecznie mniejszym stresem.

Przeczytaj nasz blog na temat tworzenia zorganizowanego domu, aby uzyskać więcej wskazówek i porad.

Minimalizacja Zakłóceń w Pracy

Mówiąc o rozpraszaniu uwagi, nie ma sensu tworzyć biura domowego w środku najbardziej ruchliwych pokoi w domu. Bawiące się dzieci, włączony w tle telewizor lub nawet niepościelone łóżko może wystarczyć, aby uczynić nas niespokojnym i mało produktywnym.

Upewnij się, że Twoje biuro domowe znajduje się w spokojnej i wolnej od wielu zakłóceń codziennego życia części domu. Chcesz ograniczyć więcej zakłóceń? Rozważ zmianę ustawień powiadamiania w telefonie Tak, aby stałe notyfikacje płynącę z mediów społecznościowych nie były pokusą i ustaw sobie bloki czasowe w ciągu dnia pracy, aby odpowiadać na maile lub wiadomości, które również podkopują Twoją produktywność.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *